Çalışma Alanlarımız

Firmalarımızın kabiliyetleri, faaliyet gösterdiği sektörlerde ürün tasarımı, üretim hatları tasarımı ve üretim yeteneği kapsamında değerlendirilmelidir.

Savunma ve Havacılık sanayilerinde proje çözümleri, özel ve seri imalatları ile Türk ordusuna dolaylı olarak hizmet vermektir.

Havacılık sektörüne yönelik kalıp, fikstür, aparat, özel ekipman tasarım ve üretimler ve Savunma Sanayi ‘ne yönelik talaşlı imalat, makine üretimi, makine revizyonu ve modernizasyonu çalışmaları ile öne çıkmaktadır.

Gerçekleştirmiş olduğu projelerle TUSAŞ ve ASELSAN gibi sektörde lider kurumların alt yüklenicisi olmuş ve başta zırhlı araç ve zırhlı kule gövde imalatları ile top sistem modernizasyonları, silah sistemlerinde esnek mermi yolu ile araç üstü atış platformlarının üretimleri olmak üzere ihtiyaç duyulan prototip ve seri üretim projelerini başarıyla yürütmektedir.

Başta ticari araç, binek araç gövde imalatı olmak üzere, uzman ve deneyimli kadrosu ile farklı sektörlere yönelik kaynaklı konstrüksiyon seri parça imalatlarını gerçekleştirmektedir.

Ayrıca Otomotiv sektörünün lider firmalarına isteğe göre farklı tip ve özelliklerde fikstür tasarım ve imalatı, araç prototipleri üretimi, ticari araç gövdesi, tarım ve iş makinaları ekipmanları, kabin ve araç içi parça imalatları yapmaktadır.

Demiryolu sistemleri için araç gövdesi ve gövde bileşenlerinin imalatını gerçekleştirmektedir.

Yeni proje yatırımları ile üretim kapasitesi ve ürün çeşitliliğini arttırarak kendini sürekli geliştirmeyi ve yenilemeyi ilke edinen FZK Raylı Sistemler geçmişten gelen tecrübesi, uzman teknik kadrosu ile ulusal ve uluslararası pazarda faaliyet gösteren müşterilerine, demiryolu sektöründe inovatif ve teknolojik projeler sunarak global bir kimlik kazanma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Ayrıca, Türkiye’de ilk ve tek alüminyum kaynaklı vagon gövde üretimini gerçekleştirmiştir.

Otomotiv, Raylı Sistemler, Savunma ve Havacılık Sektörleri başta olmak üzere Yurt içi ve Yurt dışı müşterilerine Fikstür ve özel makine tasarım ve imalatı yapmaktadır.

Bünyesinde bulundurduğu tezgah çeşitliliği farklı sektörlere üretim yapabilmektedir.

Sahip olduğu üst düzey ölçüm cihazları ile her türlü makine parçalarının üç boyutlu ölçüm analizi, üç boyutlu tarama (bilgisayara aktarım) işlemlerini gerçekleştirerek, uluslararası standartlarda kalite  ölçümleme ve raporlama hizmeti sunmaktadır.


Ayrıca sahip olduğumuz tesis güvenlik belgesi ile savunma sanayii sektörüne hizmet veren firmaların üretmiş olduğu ürünlerle ilgili mevzuata uygun bir şekilde kalite ölçümleme ve raporlama hizmeti gerçekleştirebilmektedir.